h1

Film Önerileri, Kehanet Filmi Hakkında Görüşler

Nisan 3, 2010

Merhabalar,

‘Kehanet’ adlı filmi şiddetli izlemenizi tavsiye ederim 🙂 Artık filmleri izledikçe, o film hakkındaki görüşlerimi yazı olarak ekleyeceğim. Kehanet’i şans eseri aldım, birinin tavsiyesi üzerine almadım. Filmi özetleyeyim:

1957 yılında -yanlış hatırlamıyorsam- bir okulda, öğrencilerin resimlerini çizdikleri bir zaman kapsülü hazırlıyorlar. Ve bu kapsül, tam 50 yıl açılmak üzere saklanıyor. Çocuklar, uçan arabalar, robotlar çizerken, bir kız aksine bir sayfa dolusu rakam yazıyor.  Bu rakamlar da bir şeye denk geliyor.  50 yıl sonra zaman kapsülü açıldığında, o zarfın içindeki resimler öğrencilere birer birer dağıtılıyor. Bir astrofizikçinin oğluna ise, o rakamların yazılı olduğu kağıt denk geliyor. Öğrencilerin zarfı açtıp baktıktan sonra tekrar okula vermesi gerekiyor. Ama o rakamların yazılı olduğu kağıdı çocuk geri vermiyor ve eve götürüyor. Astrofizikçi olan baba, oğluna kağıdı yarın okula götürmesini söylüyor. Sonra baba kağıdı aldığında, rakamların sırrını çözmeye başlıyor. O rakamlardan, belirli bir tarihte kaç kişinin öldüğü yazıyor.(kazalarda, terör olaylarını, felaketlerde vs.)

Sonrasını anlatmak istemiyorum 🙂 Eğer ki, macera&aksiyon, gerilim, bilim kurgu, duygusal film izliyorsanız bu filmi de beğeneceğinizi sanıyorum. Bütün duyguları, sıkmadan çok güzel yaşatıyor. İyi seyirler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: